- AUX KLÍMÁK
- CASCADE KLÍMÁK
- FISHER KLÍMÁK
- GREE KLÍMÁK
- HISENSE KLÍMÁK
- LG KLÍMÁK
- MDV (Midea)KLÍMÁK
- MIDEA KLÍMÁK
- MITSUBISHI KLÍMÁK
- ÓZONOS FERTŐTLENÍTÉS (szolgáltatás)
- PÁRÁTLANÍTÓ
- POLAR KLÍMÁK
- RCOOL KLÍMÁK
- SINCLAIR KLÍMÁK
- SYEN KLÍMÁK
- SZERVER KLÍMÁK
- KOREL KLÍMA
- KLÍMÁK WIFI VEZÉRLÉSSEL
- KLÍMÁK FŰTÉSRE OPTIMALIZÁLVA
- KAPCSOLÓDÓ TERMÉK
- KLÍMASZERELÉS
- LEVEGŐ-VÍZ HŐSZIVATTYÚK
- LÉGTISZTÍTÓK
- TCL
- INFRAPANEL
- ELEKTROMOS FŰTŐPANEL
- OKOSTÜKÖR
- OUTLET
Klíma karbantartás fontossága!
Miért van szükség a klíma karbantartására?
A hűtési szezon alatti működtetés során a klímaberendezés jelentős mennyiségű, a levegőben megtalálható szennyeződést szív magába.
A split klíma beltéri egységében különböző szűrők, ionizátorok találhatók, melyek feladata a szennyeződések, pollenek, házi por és atkák kiszűrése, hogy a levegő minőségét mintegy légtisztító berendezésként folyamatosan kondicionálja, javítsa, ezáltal is fokozva a lakásunk komfortérzetét a nyári kánikulában.
A hűtött levegő egy megfelelően karbantartott klímaberendezés esetében nem okoz semmiféle allergiás tünetet, csakis a levegőbe kevert mikroszkopikus spórák és allergén szerves anyagok jelenléte.
A klímaberendezésünk hosszú-hosszú évekig biztosít komfortos környezetet otthonunkban. Azonban a zavartalan működéshez és az egészséges levegőhőz elengedhetetlen a rendszeres és szakszerű ellenőrzés.
A karbantartásra gondolva először a tisztításra gondolunk, azonban fontos kiemelni, hogy a karbantartás jóval több feladatot foglal magába, mint a beltéri egység(ek) tisztítása, fertőtlenítése. Ugyanakkor ez rendkívül fontos lépése a karbantartásnak.
A nyarak melegek, sokat használjuk a klímaberendezésünket. Hajlamosak vagyunk megfeledkezni arról, hogy működés közben a klíma számtalanszor átforgatja a lakás, helyiség levegőjét. Párás időben a beltéri egységben kialakuló nedves környezetben jól érzik magukat a baktériumok, gombák, egyéb kórokozók, de komoly por vagy akár zsírlerakódással is számolhatunk.
Nem is kérdés, hogy egészségünkre mindez nincs jó hatással, de a klímánk működési hatékonyságát, teljesítményét is jelentősen ronthatja a lerakódott szennyeződés.
Klíma karbantartás! Mikor és milyen gyakran?
A karbantartás minden szezonkezdet előtt (nyári és téli) időszerű, intenzíven használt, szennyezett környezetben működő berendezések esetében pedig akár évente többször is szükséges lehet.
A hűtésre és kiegészítő fűtésre használt lakossági, komfortcélra használt klímák karbantartását így minimum évente kétszer érdemes elvégezni (hűtési és fűtési szezon előtt).
Hibásan gondolkodunk akkor, ha arra a következtetésre jutunk, hogy a keveset használt klímát nem szükséges tisztítani. Az egész évben álló klíma beltéri egységében is összegyűlik a por, de megjelenhetnek egyéb allergének és kórokozók is.
Szükség van a karbantartásra, ha alig használtam a klímát?
A légkondicionálók burkolata alatt lévő szűrőbetétek csak a por nagyobb szemcséit képesek megfogni. A hőcserélőre jutott mikroszemcsék pedig egy filmszerű réteget hoznak létre, amelyek melegágyai a gombáknak, baktériumoknak a nedves, párás környezetben. Mindegyik típusú klímaberendezés esetén a gyári garancia feltétele az időszakos, évente legalább egyszeri karbantartás elvégzése. A klíma karbantartásához a házilag elvégzett, hipermarketekben kapható vegyszerrel történő spricnizés közel sem elegendő, sőt némely esetben kifelyezetten káros mert sok esetben ezek a vegyszerek szilikont tartalmaznak és a hőcserélő lamellák felületét eltömítik így a berendezés tönkremegy.
Bízzuk szakembereinkre!
Bár az alapvető tisztítási feladatokat, akár mi magunk is elvégezhetjük de a szakemberek által használt professzionális vegyszerek, tisztító-mosó eszközök hiányában teljeskörű fertőtlenítést otthoni eszközökkel nem tudunk elérni.
Arról nem is beszélve, hogy a rendszer egyéb komponenseit mi magunk biztosan nem tudjuk szakszerűen ellenőrizni, esetlegesen beállítani.
A karbantartások alkalmával a szerelők alaposan kitisztítják a beltéri egységet is, de számos egyéb hűtőköri és elektromos ellenőrzést is elvégeznek.